logo
logo
Turi Attila profilképe

Turi Attila

Kossuth-díjas és Ybl Miklós-díjas építész, az MMA elnöke (2023–)

Budapest, 1959. december 13.
Az MMA rendes tagja (2012–)
Építőművészeti Tagozat
Turi Attila életrajza

TURI ATTILA ÉLETRAJZI ADATAI

 

 

Budapest, 1959. december 13.

 

Tanulmányok

 

1974−1978: Berzsenyi Dániel Gimnázium

1979−1985: Budapest Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar

 

Munkahelyek

 

1985−1987: Idol Gmk társalapító

1987−1990: Makona Kisszövetkezet, építész, tervező

1990–: Triskell Épülettervező Kft. társalapító, vezető, tervező

1996–2009, 2011–2019: Budakalász főépítésze

2003–2015: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, építészmérnöki kar, óraadó oktató

 

Művészeti szervezeti tagság

 

1989−: Kós Károly Egyesülés

2011−2019: Magyar Építőművészek Szövetsége

2012−: Pest Megyei Építész Kamara, elnökségi tag

2012–: Magyar Művészeti Akadémia, rendes tag

2013−: Magyar Építész Kamara, alelnök

2013−2021: Országos Főépítészi Kollégium, elnökségi tag

2016–2022: Építőművészeti Tagozat vezetője

2022−2023: MMA alelnöke

2023−: MMA elnöke

2024−: Nemzeti Kulturális Tanács elnöke

 

_________________________________________

 

TURI ATTILA ÉLETRAJZA DÉNES ESZTER ÖSSZEÁLLÍTÁSÁBAN

 

 

Turi Attila 1959. december 13-án született Budapesten. Óbudán nőtt fel, a Gázgyár Almási-Balogh Lóránd által tervezett legendás munkás lakótelepe meghatározó kép marad későbbi pályáján. Középiskolai tanulmányait a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban folytatta, majd 1985-ben diplomázott a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán. Másodéves hallgatóként került kapcsolatba Makovecz Imrével, akitől első építészeti feladatát (egy családi ház tervfeldolgozását és művezetését) kapta. 1981-től, négy éven át aktív résztvevője volt a Visegrádi Tábornak, az egyetemi évek alatt újságot szerkesztett a Bercsényi 28-30 kiadásában, antológiákat (Kós Károly 1883–1977; Megfagyott Muzsikusok 1898-1974, antológia az építészhallgatók vicclapjából) készített Gerle Jánossal, megismerkedett az antropozófiával.

 

Pályáját alapjaiban meghatározó momentum a Makovecz Imrével való találkozás: mester-tanítvány viszony, mely egy 30 éves szoros munkakapcsolattá és barátsággá nemesült. A frissdiplomás építész élete első tervezési feladatait – a nagykállói óvodát, majd az újkígyósi faluházat – a mestertől kapta, melyeken a makoveczi formavilág erős hatása érződik.1985-ben a mester bíztatására hét társával megalapította az Idol Gmk-t. 1987-től tagja volt a Makona tervező kisszövetkezetnek, majd szintén Makovecz hatására, amikor a jogi keretek megengedték, 1990-ben közös céget alapított Csernyus Lőrinccel és Siklósi Józseffel Triskell Kft. néven.

 

A cég életében az első nagy megmérettetés az 1992-es sevillai világkiállításon óriási sikert arató, Makovecz Imre által megálmodott Magyar Pavilon engedélyezési és kiviteli terveinek elkészítése, a kivitelezés helyszíni szakmai felügyelete, szervezése volt. Ezt követte a PPKE piliscsabai campusa, ahol mestere a főépületet lezáró Egyetemi Klub tervezését bízta rá.

 

A kilencvenes évek közepe kisebb épületek tervezésével telt, ekkor készül el a budakalászi Faluház, amely a településen élő építész pályafutásán fordulópontot jelentett: formailag, térszervezésében és a múltat megidéző gondolatában immár karakteres, egyedi hangot ütött meg.

 

Másrészről ez az épülete teremtette meg azt a bizalmat, ami alapján 1996-ban elnyerte Budakalász főépítészi címét. Az immár 20 éves (2009-ben megszakadt, de 2011-ben folytatódott) megbízatás során arculatot próbál adni a városnak, hagyományokra épülő, de a jelennek is megfelelő, fejleszthető településképet. Ennek legfőbb eszköze a személyes példamutatás és kiállás, az építtetők segítése a személyes konzultációkon és a tervtanácsi üléseken. Bár épületeinek elenyésző része kötődik a városhoz, fontos kiemelni, hogy főépítészi teendők mellett a hely identitásának alaphangját tervezőként is közvetítette a közösség felé, igazodva mestere szellemiségéhez. Tervezett ipari épületet, falu léptékű középületet, felújított helyi értékeket, átalakította a közhivatalt, tervezett a kalászi sváb építés logikáját és a népi épületek harmonikus anyaghasználatát követő családi otthonokat, csoportos lakóépületet.

 

Az általa alapított Triskell Kft. tagja a Makona Egyesülésnek, amelynek óbudai irodaházában a cég jelenleg is működik, valamint 1990 óta tagja a Kós Károly Egyesülésnek is, amely a szerves építészet legfontosabb hazai szervezete, mely számos tevékenysége mellett folyóiratot ad ki Országépítő címmel, illetve működteti a posztgraduális építészképzést nyújtó Vándoriskolát.

 

2001-ben a Felső-Tiszavidéki árvíz idején Turi Attila részt vett az újjáépítésben: összeállította a Kós Károly Egyesülés ajánlati terveit, egyeztetett a hivatalos szervekkel, Gulács főépítészeként felügyelte a tervezést, engedélyeztetést és a kivitelezést, a falu és a vidék építészeti karakterének védelme, a károsultak igényeinek kielégítése és a lehető legjobb kivitelezési minőség elérése érdekében.

 

2004-ben és 2005-ben, a Vándoriskola egyik vezetőjeként, az Ecomusée d'Alsace felkérésére részt vesz két nyári építőtáborban. Első évben egy, a vándorépítészek által saját belső tervpályázaton kiválasztott tervet építettek meg. A következő évben pedig Makovecz Imre egy, eredetileg a meghiúsult budapesti expo területére tervezett tornyát.

 

Turi Attila 2003-ban Ybl Miklós-díjat kapott a szerves építészet széles skáláján végzett tervezői munkásságáért, melyet a következő szavakkal méltattak: „Kézművesség – építőmesterség – feladattal szembeni alázat. Mindezeket a kiveszőben lévő fogalmakat vallja magáénak és érvényesíti munkáiban, okta­tási tevékenységében egyaránt. Faluházai, iskolái lakóépületei az építészet drámájáról és egyben misztériumáról mesélnek. Építészete szolgáló építészet, ami a kultúra szolgálatát jelenti. Nem a divatos esztétizálás igényeként, hanem a természetes emberi kultúra védelmének erősítése érdekében."

 

2011-ben a Kós Károly Egyesülés irányító építésze volt a Devecser-Kolontár településeket ért vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítésnek, mely során 110 lakóépület valósult meg. Az itteni és a budakalászi munkájának elismeréseként 2011-ben az Év Főépítésze díjban részesült.

 

Turi Attila 2003-tól részt vállal az építészképzésben, konzulens a Budapesti Műszaki Egyetem Lakóépülettervezés Tanszékén, a szerves építészet tantárgy szervezője és fő előadója. A kurzus keretében nyári építőtáborokat szervez, melyekben a diákok megtapasztalhatják egy épület megszületését a tervezéstől a közös kivitelezésig. Vezetésével és a hallgatók részvételével valósult meg a devecseri és a kolontári játszótér, majd Makovecz utolsó munkájának, a devecseri Újjászületés kápolnájának felépítése. Mesterként rendszeresen fogad Vándorokat a Kós Károly Egyesülés posztgraduális képzést nyújtó Vándoriskolájából.

 

Turi Attila komolyan vette a mestere, Makovecz Imre szavait. Önálló építészeti világa nem formailag, hanem gondolkodásmódjában, belső mozgatóerőiben rokon mesterének építészetével. Turi Attila számára az építészet elválaszthatatlan a közösségtől, a hagyománytól, az örökölt érték tiszteletétől. Méltó tanítvány az élet valamennyi területén: húsz éve Budakalász főépítésze, oktat az egyetemen, gyakorló építész, fiatal pályakezdő építészek mestere a Vándoriskolában, a Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozatának tagja. A Magyar Építész Kamara alelnökeként aktív közéleti szerepet vállal.

 

[Készült: 2016]

 

Megvalósult épületek

1987 Nagykálló, 120 férőhelyes óvoda

Kisar, Végh-ház

1988 Sárospatak, Árpád Vezér gimnázium, segédtervező,

tervezői művezetés (Makovecz Imrével)

Csenger, Szolgáltatóház

Siójut, Faluház

1989 Solymár, Waldorf óvoda átalakítás

Csenger, Művelődési ház (Csernyus Lőrinccel)

1990 Kazincbarcika, Köztemető fogadóépület (Csernyus Lőrinccel)

1991 Sevilla (Spanyolország), Magyar pavilon kiviteli terv,

tervezői művezetés, beruházás szervezés

1992 Tápiószele, Iskolafalu (24 tantermes iskola)

1993 Csenger, szolgáltató udvar

Őrbottyán, üzletsor

Örbottyán, rendőrség

Telki, Akácos u., Kukucska-ház

1994 Páty, Vörösmarty u. Lakatos-ház

Pesthidegkút, Határ u. ikerház

Tata, Horváth-ház

Budapest, Zenelektro irodaház bővítés

1995 Inárcs, Gyógyszertár és üzletház

Budakalász, Faluház

Piliscsaba, Egyetemi klub

Budapest, II. Kokárda u. Gergely-ház

Budaörs, Fügefa u. Kozák-ház

Mátraszentimre, Kulin-ház

1996 Budapest, Liget fasor, Püspökkari székház átalakítás, rekonstrukció

Lajosmizse, Üzletház

Nagykovácsi, Rácski telep, Temesvári-ház

Budakalász, Gerinc u. Antal-ház

Tápiószele, Faluház

Tápiószele, Panzió

1997 Törökbálint, RBH motorcentrum

Herend, Porcelánmúzeum bővítés

Herend, Irodaház

Lajosmizse, Városi Kulturális Központ

Budapest, XII. Szanatórium u. Milián-ház

Budakalász, Szentendrei u. Tanári lakások tetőtere

Üröm, Rókahegy, Murányi-ház

Pesthidegkút, Kerényi köz, lakóház bővítés

1998 Üröm, Általános iskola (Csernyus Lőrinccel)

Dunaszerdahely, Üzletház

Budakalász, Hargita u. Kónya-ház

Üröm, Asztalos u. Majer-ház

Szentendre, Som u. Molnár-ház

Törökbálint, Csiri u. Horváth-ház

1999 Budakalász, Polgármesteri hivatal átalakítás és bővítés

Budakalász, Mályva u. sorházak

Szentendre, Borz u. Czerman-ház

Budaörs, Őszirózsa u. Szepesvári-ház

Leányfalu, Sasülés u. Misky-ház

Budakalász, Szegfű u. Németh-ház

Budakalász, Úrnapi kápolna, kőkereszt felújítás

Budakalász, Márton Á. u. Csizmazia-ház

Budakalász, Csapás u. Pintér-ház

Budakalász, Fürj u. Zentai-ház

Üröm, Szikla u. Vass-ház

Budakalász, Zöldfa u. Láng-ház

Etyek, Temető u., Lakos-ház

2000 Herend, Nyersgyártó csarnok (Siklósi Józseffel)

Ócsa, Általános iskola „A" épület (Horváth Zoltánnal és Siklósi Józseffel)

Tápiószele, Általános iskola II. ütem

Budakalász, Holló u. Lyocsa-ház

Pilisszentlászló, Vadrózsa u. nyaralóépület

Leányfalu, Sasülés u. Maracskó-ház

Budakalász, Arany J. u. Leisztner-ház

Budakalász, Iskola u. Parlagi-ház

Budakalász, Tanító u. Keller-ház

Üröm, Rókahegy, Szovics-ház

Szentendre, Határ u. Bakó-ház

Tata, Milián-ház

Budakalász, Klisovác u. Millenniumi emlékmű

Göd, Zimpel u. Kulin-ház

2001 Budakalász, Tópart lakóház csoport 51 lakásos „A" épület

Budakalász, Kőbányai u. Gyógyszertár

Szentendre, Egres u. Magyari-Bene-ház

Pilisvörösvár, Fecske u. Both-ház

Székesfehérvár, Paulikovics-ház

Budakalász, Liget u. Virányi-ház

2002 Budakalász, Tópart lakóház 48 lakásos „G" épület

Budakalász, Tópart lakóház 36 lakásos „B" épület

Lajosmizse, Városház tér, Városháza

Budakalász, Szent László u., Incze-ház

Üröm, Storcz-ház

Békásmegyer, Honvéd u., 4 lakásos lakóház

Békásmegyer, Hegyláb u., 5 lakásos társasház

Budakalász, Sas u. Boros-Simkó ház

Budapest III. Pirkadat u., Horváth-ház

Budaörs, Magyari-Kossa-ház

2003 Békásmegyer, Óbor u. 4 lakásos társasház

Dunakeszi, Seres-ház

Budakalász, Kőbányai u. Kurucz-ház

Pilisjászfalu, Scuhy-ház

Budakalász, Tópart 8 lakásos „C" épület

Budapest, III. Hegyláb u. 14 lakás

Remeteszőlős, Faludi-ház átalakítás

Solymár, Zubonyai-ház

Pilisszentlászló, Kálecz-ház

Budakalász, Drong-ház

Budakalász, GYNKI gyógyszerüzem

Budakalász, Zatik faárúház

2004 Budakalász, Gerinc u. Krepárt-ház

Budakalász, Pék-ház

Budakalász, Mély u. Fekete-ház

Tinnye, Királyvölgy, Vargyas-ház

Budakalász, Petőfi tér, Takarékszövetkezet

Budapest, VII., OOSZI homlokzat átalakítás

Budapest, III. Nyár u. Kiss-ház

Budapest, XII. Turul tér (Szobor: Szmrecsányi Boldizsár)

Törökbálint, DVD üzem

Rácalmás, Somkuti-ház

Budakalász, Barabás-Danka-ház

Révfülöp, Körmendy-Rácz-ház

2005 Budakalász, kerékpárút pihenőhelyek

Piliscsaba, Árpád u., Fokt-ház

Budapest, III. Mező u. 4 lakásos társasház

2006 Budapest. XII. Arató u. Péterfay-ház

Budapest, XII. Moha u. Dara-ház

Tokod, Iskolabővítés és tornaterem

Pomáz, Gregory-ház

Pomáz, Drajkó-ház

Pilisvörösvár, Fetter-ház

2007 Budapest, III. Tamás utca 6 lakásos társasház

Abony, Művelődési központ (Horváth Zoltánnal, Terdik Bálinttal)

Budakalász, Szent László u. Demeter-ház

Magyarpolány, családi ház

2008 Zsámbék, Tündérkert Óvoda

Pomáz, Boglárka u. 2x2 lakásos társasház

Szekszárd, Béla király tér (Makovecz Imrével és Terdik Bálinttal)

Polgár, orvosi rendelő

Balatonarács, Szinvai nyaraló

Budapest, III. Farkastorki u., 5 lakásos társasház

Budakalász, Polyák-ház átalakítás

2009 Budapest, III. Dósa utca, 5 lakásos társasház

Makó, Hagymatikum (Makovecz Imre társtervezőjeként, Csernyus Lőrinccel)

Nemesbük, nyaraló

Szentendre, Deli A. u. Nobili-Pirovich-ház

Budapest, XII. Kútvölgyi út, 3 l. társasház (Terdik Bálinttal)

2010 Budakalász, Felföldi-Gebauer ház

Törökbálint, Szabó-ház

Nagytarcsa, Tóth-ház (Terdik Bálinttal)

2011 Kolontár, Devecser, vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítés, típusterv családi házra

2012 Budakalász,Mályva u. bölcsőde

Budapest, XI. Elekes-ház

Komárom, Turul szobor talapzat ( szobor: Szmrecsányi Boldizsár)

Budapest, III. , Zelenák-ház

2013 Budakalász, patak híd

Hévíz, Korház bejárati csarnok (Fülöp Tiborral)

2014 Budapest, XVI., Marsall-ház

Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztés: 23 tornaterem alapterv, (Jánosi Jánossal, Horváth Zoltánnal, Terdik Bálinttal)

2015 Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztés: 24 tanuszoda (Jánosi Jánossal,

Horváth Zoltánnal, Terdik Bálinttal)

Budakalász, Prekobdo, Kurucz-ház (Turi Gergővel)

Budakalász, Kálvária beépítés, mintatervek alapján (30 ház)

Solymár, Waldorf tornaterem

2016 Budakeszi, 16 tantermes általános iskola (munkatárs: Turi Gergő)

Budakalász, Patakpart 16 tantermes iskola (munkatárs: Horváth Gergő)

Jászberény, 6 foglakoztatós bölcsőde (munkatárs: Borbás Péter)

2017 Piliscsaba, Avicenna Kutatóintézet (Makovecz Imre vázlatai alapján)

Budapest, III. Óvár utca Szabó Norbert háza

Erk, 4 tornaterem. Általános iskola

2020 Honvédelmi Sportközpontok (7 helyszín)

 

Megvalósulás alatt álló épületek

2018 Szigetszentmiklós, 16 tornaterem. Általános iskola (munkatárs: Juhász Balázs)

Piliscsaba, Iosephinum Energia épület

Piliscsaba, Nemzeti Archivális Tár (TSPC-vel)

2021 Sukoró, Kovács Katalin Kajak-Kenu Sportakadémia arculatterv

 

Tervek, tervpályázatok

1986 Szigetvár, beépítési terv (Salamin Ferenccel, Vincze Lászlóval, Tamás Gáborral)

1987 Paks, beépítési terv (Salamin Ferenccel, Zsigmond Lászlóval, Ekler Dezsővel,

Vincze Lászlóval, Szalay Tiborral)

Újkígyós, faluház és sportcsarnok

Csemő, Elter-ház

1988 Székesfehérvár, Rácz-város (900 lakás) (Makovecz Imrével, Csernyus Lőrinccel,

Bata Tiborral)

1990 Leányfalu, Fitness üdülőközpont (Csernyus Lőrinccel, Siklósi Józseffel)

1991 Gödöllő, Agrocenter beruházási terv (Makovecz Imrével)

1992 Zalaszentgrót, Fő utca, üzletek és lakás beépítési terv (Siklósi Józseffel)

Sárospatak, Kollégium

1993 Őrbottyán, horgásztó és strand terve

Vác, Dunapart beépítési terv (Ekler Dezsővel és Csernyus Lőrinccel)

M0 északi szektor, Duna-híd, területrendezés (Makovecz Imrével)

1994 Felsőörs, Művelődési Ház

Abádszalók, Halászfalu

Balatonszemes, Laczkó-ház

Őrbottyán, óvoda bővítés

Sárospatak, kollégium

Budapest, Expo torony

1995 Solymár, Waldorf iskola

Hannover, Expo 2000 ötletpályázat (Makovecz Imrével és Siklósi Józseffel)

Budapest, Pasapark, lakóház (beépítési terv Makovecz Imrével, Bata Tiborral és

Pálfy Sándorral)

Budapest, Pesthidegkút, Waldorf iskola

1996 Lajosmizse, Árva-tanya

Lajosmizse, iskola bővítés

Inárcs, idősek otthona

1997 Tápiószele, Üzletház

1998 Hannover, Demeter Haus (Makovecz Imrével és Siklósi Józseffel)

1999 Budakalász, Uszoda és rehabilitációs központ

Kisbér, Volán autóbusz-állomás (Terdik Bálinttal)

Üröm, Szikla u. Majer-ház

Kisbér, Művelődési Központ

Kisbér, Gimnázium bővítés és tornaterem

2000 Budakalász, Szentlászló u. Lakóépületek

2001 Inárcs, Általános iskola (Horváth Zoltánnal)

2002 Abádszalók, Termálhotel, Konferencia központ (Makovecz Imrével,

Csernyus Lőrinccel, Siklósi Józseffel)

Budakalász, Köves u. Kiss-tanyaház

2003 Budapest, JAMK pályázat, II.díj

Abádszalók, strand fejlesztési terv

Budapest, XI. Zsurló u. Szórádi-ház

Budapest, Újlak, 5 lakásos társasház

Csillebérc, Ihász-ház

Budapest, XII. Hetzmann-ház

Ungvár, üzletház

Leányfalu, Honty nyaraló

Budakalász, Taván u., Borzák-ház

2004 Budapest, III. Vági-ház

Budakalász, Vasút sor, Szarka-ház

Budakalász, Kálvária lépcső és stációk

Budakalász, Tanító utca 2 l. társasház (Kuli Lászlóval)

Dunaújváros, Főiskola pályázat II. díj (Siklósi Józseffel)

Budapest, XII. Istenhegyi u. 6 l. társasház

Budakalász, Gyümölcs u. 2. l. lakóépület

Budakalász, Taván u. György-ház

Nagykovácsi, Pirók-ház

2005 Nagykovácsi, Dénes-ház

Pilisszentiván, Gemov-ház átalakítás

Hajdúsámson, művelődési központ pályázat, III. díj (Dobrosi Tamással)

Zsámbék, református templom

Budakalász, Csalogány u., Ravatalozó bővítés

Budakalász, Lenfonó, fejlesztési terv

Dabas, lakóépület és bank

2006 Solymár, Kemipur területrendezési terv (Terdik Bálinttal)

Piliscsaba, Egyetem beépítési terv, (Siklósi Józseffel, Bata Tiborral)

Szentendre, Barackvirág u. 47 lakás, 11 üzlet (Terdik Bálinttal)

Budakalász, Sziltop iskola

Mátrafüred, Pápai-ház

Budakalász, Tanító u., Pekár-ház

Zsámbék, 6 lakásos társasház

Nagykovácsi, Körmendy Rácz tanya (Bánhidi Lászlóval)

Pusztazámor, Szász-ház

Komarno (Révkomárom), Erőd beépítés, lakóház terv

2007 Piliscsaba, Iosephinum, Uszoda

Örkény, Pálóczi Szakközépiskola, Étkező és konyha

Budapest, XI. Kohó utca, családi ház

Aszód, Petőfi Gimnázium, öltöző épület

Budakeszi, Kolozsi-ház

Pest Megye, iskolák, szociális otthon bővítése (Tura, Aszód)

2008 Sóskút, iroda és raktárcsarnok tanulmányterv

Tárnok, településközpont (600 lakás) beépítési terv (Csernyus Lőrinccel,

templomterv: Makovecz Imre)

Tata, 8 lakásos társasház

Majosháza, Faluház

Szekszárd, 64 lakásos társasház

Nagykorpád, Termálfalu tanulmányterv (Horváth Zoltánnal)

Budakeszi, Kolozsi ház II.

2009 Budakeszi, Temető bejárat

Balalatonkenese, Művelődési ház és könyvtár m. pályázat I. díj

2010 Szentendre, Waldorf óvoda

Szentendre, Baptista központ pályázat

Kolontár, óvoda és iskola bővítése, tanulmányterv

2011 Somlóvásárhely, 8 tantermes általános iskola (Terdik Bálinttal)

Biatorbágy, panzió és lovastanya

Kolontár, Temetőkápolna

2012 Budakalász, Prekobdo, Katona-ház

Ludovika tervpályázat (Dénes Györggyel, Gacsályi Zsolttal, Terdik Bálinttal)

Piliscsaba, Iosephinum Intézményterület fejlesztési terv (KOK, Archivális tár)

2013 Nagykovácsi, Holló-Baumgartner ház

Kaposvár, SEFAG irodaház (Terdik Bálinttal)

Jászberény, Kulturmalom (Varga Csabával és Terdik Bálinttal)

2014 Szentendre, Szent László út, Bankfiók

Budakalász, Promontor beépítési terv

Visegrád, Óvoda bővítés pályázat

Visegrád, CBA áruház, pályázat

Budapest, Városliget, helykijelölő pályázat I. díj (megosztott) (Horváth Zoltán,

Terdik Bálint)

Budakalász, Berdó, Vass-ház

Zalaegerszeg, Teniszcsarnok és klubház

Solymár, Waldorf tornaterem

Újhartyán, 20 tt. iskola bővítés (Heli Judittal)

2015 Budakalász, Kálvária beépítési terv, mintaterv

Gárdony, Alközpont, Tópart beépítési terv (Terdik Bálinttal és Juhász Balázzsal)

Lajoskomárom, Csulik-ház

Budapest III.ker., Emőd utca, 4l. társasház (Turi Gergővel)

2016 Jászberény, Kultúrmalom

2019 Záhony, határátkelő

2019 Mátraháza, Magaslati Edzőtábor fejlesztési terv

2020 Bicske, sportcsarnok tömegalakítás-homlokzati terv (A+ irodával)

Pély, Faluház-Törőcsik Mari emlékház (Terdik Bálinttal)

2021 Budapest, Lángliliom utca Nemzeti Levéltár bővítése (TSPC konzorcium)

Mezőzombor, Hegyalja Látogatóközpont

2022 Huszárokelőpuszta, Ökumenikus kápolna

 

Egyéni kiállítások

2010 Budapest, Duna Palota

2011 november: Budakalász, Kós Károly Művelődési Ház

2012 november: Komárom

2012 Devecser, Esterházy-kastély

2013 Dunaszerdahely, Polgármesteri Hivatal

2019 Vigadó, életműkiállítás (kurátor: Dénes Eszter), Triskell Műhely csoportos kiállítás

 

Csoportos kiállítások

1996 Triskell Kft, Budakalász

1998 Kós Károly Egyesülés, Budapest, BME

2000 Kós Károly Egyesülés, Lengyelország

2008 Kós Károly Egyesülés, Budapest, Iparművészeti Múzeum

2019 Helsinki: Magyar mozaik, kiállítás az MMA Építőművészeti tagozat munkáiból