Belsőépítészet: Csóka Bálint
Munkatárs: Juhász Balázs
Tájépítész: Kedves Zsófi
A fejlesztési cél egy olyan Terminál létrehozása, mely elsődlegesen egy megérkezési/kilépési pont, kulturális tranzitzóna és inspirációs tér, mely a Borvidék szőlészeti kultúráját, geológiai adottságait, gasztronómiai hagyományait hűen mutatja be, betekintést ad Tokaj-Hegyalja világörökségi szempontból kiemelkedő kultúrtáj értékeibe.
Cél, hogy a látogatóközpont mind tartalmában és szolgáltatásaiban, mind a lehetőségekhez mérten az építészeti értékeiben képviselni tudja más, világörökségi címmel büszkélkedő, külföldi szőlészeti-borászati kultúrtáj színvonalát.
A Terminál célja olyan kényelmes helyszín létrehozása, ahol érdemes kicsit megpihenni ugyan, de valójában arra ösztönöz, hogy minél előbb tovább lépjünk egy vonzó borvidéki helyszín, attrakció vagy program irányába. Mindezt úgy teszi, hogy rövid élményeken át kelt vonzó és informatív tájékoztatást az érkező számára. Mindeközben bor és gasztronómiai szempontból is eligazítja a látogatót. Igényes környezetben kóstolhatók a borvidék borai és étkei, vagy akár meg is vásárolhatók.
További fontos funkció, hogy a Borvidékről való távozás előtt, a turisták itt meg tudnak állni és a Borvidék borászatainak és a helyi termelőknek a széles kínálatából tudnak egy helyszínen vásárolni. A Terminálban helyet kapnak a modern co-working iroda elemei és okos térszervezés mellett workshopok, prezentációk is tarthatók, csoportos szakmai tevékenység is megvalósítható. Ez a funkció segíthet abban, hogy a fejlesztésekkel kapcsolatban gyakran megjelenő helyi ellenérzések átformálódjanak, hiszen ez a hely számukra is készül és helyi jellegű értéket teremt.
Forrás: Turi Attila