Szenes István: Curriculum vitae
Első művészi gesztusom a nyolcéves korban rajzolt, festett csatakép, a lovak, a huszárok küzdelmének romantikus reprodukciója. Ezt követik a kamaszkori görcsös felismerések grafikái, a folyamatos rajzolás kifejeződései és az imádott operák díszlettervei, amelyek egy skarlát okozta érzelmi kitörés martalékává váltak.
A József Attila Gimnáziumban kibontakozó művészi érdeklődés vitt el a rajzkörökbe, ahonnan egyenes út vezetett a művész pályához.
A családi háttér sugalmazása egyrészről zavarbaejtően támogató (apám, dr. Szenes István a MNB osztályvezetője volt), másrészről távolságtartóan kritikus, és éppen azok miatt, akik a művészeti életben kiemelkedő teljesítményt nyújtottak (nagybátyám, apám féltestvére: Erdély Miklós, felesége: Szenes Zsuzsa textilművész).
Az érettségi vizsga után egyértelműen választottam hivatást: először a Képzőművészeti Főiskola, majd negyedszerre az Iparművészeti Főiskola belsőépítész szakát végeztem el. A kiindulópont a színházhoz való erős kötődés, a díszlet, a zene, a játéktér iránti vonzódás.
Kivételes szerencse, hogy az első sikertelen felvételi vizsga után a MAFILM díszletfestő műtermébe kerültem, első munkahelyem meghatározó életiskolának bizonyult.
Az elkövetkező négy év – a sikertelen felvételik sora – lassan felnőtté nevelt, miközben rengeteg tapasztalattal, élménnyel, jókora rajztudással érlelt a szakmámban is. Közben folyamatos volt a rajzköri munka, pinceszínházi díszleteket terveztem (Schwajda György és Dinnyés József alkotásainak színpadi adaptációjához, az ifjú Karinthy Márton rendezésében stb.), később előléptettek filmgyári díszlettervező asszisztenssé.
Számtalan fantasztikus filmben vehettem részt, építhettem a díszleteiket, és ezek kapcsán dolgozhattam olyan rendezőkkel, mint Keleti Márton, Várkonyi Zoltán, Herskó János, Fábry Zoltán, Kósa Ferenc, Bertalan Tivadar és Jancsó Miklós. Itt tanultam meg rajzolni Zeichán Bélától, Duba Jánostól, Banovich Tamástól, Romvári Józseftől, Vayer Tamástól.
Az önfeledt fiatalság élvezete közben, az Egri csillagok című film forgatása előtt, 1968–ban végre felvételt nyertem a hőn áhított Iparművészeti Főiskola belsőépítész szakára, amit akkor Pogány Frigyes professzor vezetett.
Fantasztikus évek következtek feledhetetlen tanárokkal (Szrogh György, Jánossy György, Németh István, Jurcsik Károly, de sorolhatnám tovább is), kitűnő osztálytársakkal és évfolyammal (köztük jövendő feleségemmel, Rónai Eszterrel).
Kemény munkával töltött főiskolás éveket hagytunk magunk mögött apró sikerekkel. Diplomamunkámat Finta József opponálta, az U. I. A.-n is megmérettettem, így ismegvédtem az értekezésemet: Németh István professzor ezután kedvesen invitált a KÖZTI tervezőintézetbe, a készülő Hilton Hotel tervezői stábjába!
Választanom kellett az oly régen áhított filmgyári státus és a KÖZTI között.
Innen kezdődött mind szakmai pályafutásom, mind magánéletem kibontakozása. 1973-ban, a főiskola elvégzése után évfolyam- és osztálytársammal, Rónai Eszterrel összeházasodtunk, majd sorban érkeztek gyermekeink, 1975-ben Andrea, 1977-ben pedig Nóra.
1973 és 1993 között a KÖZTI belsőépítész tervezőjeként tevékenykedtem.
Az első fél évtől kezdve már önálló feladatokat kaptam. 1976-ban már saját alkotásként jegyezhettem a Hilton szálloda Trubadúr bárját és néhány éttermet, majd a Kandó Kálmán VMF egyetemi tömb, a Molnár utcai Belvárosi Ifjúsági Ház következett, amelyet Szendrő Péter és Pál István építészekkel terveztem, és amelyért állami kitüntetést kaptunk. Ezt követően a Bástya utcai tanóvodát és a Veres Pálné Gimnáziumot velem egykorú fiatal kollégámmal együtt tervezhettem.
Az önálló munkák mellett folyamatosan részese lehettem a nagy irodai munkáknak, Bedécs Sándor belsőépítész mesterem műtermének tagjaként.
Nagyot fordult az életem, amikor 1981-ben mesterem váratlan halála után utódjául a belsőépítész stúdió vezetőjének neveztek ki. Emberi és szakmai próbatételt jelentett a közvetlen kollégáimmal meglévő kapcsolat újraépítése, de az elkövetkező évek sikerei igazolták törekvéseimet a közös hang megtalálásában.
Az elhivatott, lelkesedéssel végzett munka, az építész és más társtervezőkkel kialakított bizalmi-alkotói viszony tették lehetővé, hogy egyre több és nagyobb épület tervezésébe vontak be tervezőtársként. Az egészségügyi épületekre specializálódott irodában együtt dolgozhattam többek közt Marosi Miklóssal és Töreki Dezsővel, akik kiemelkedő kórháztervezők ma is, és a velem azonos korú ifjú építészekkel, mint például: Szendrő Péter, Pál István, Tass Péter, Bordács László.
Kerestem az alkotói örömöt az egészségügyi feladatokban, melyek látszólag a gyógyítás technikai oldaláról közelítik meg a tervezést.
Aztán ráébredtem, hogy alázatos, felelősségtejles feladat beteg emberek gyógyításához hozzájárulni a szépség, a design, a környezet, a színek ideális kialakításával.
Az elkövetkező években ez lett az én és az általam vezetett műterem fő feladata, de emellett bekapcsolódhattam a veszprémi Petőfi Színház rekonstrukciójába, amelyért 1988-ban Építészeti Nívódíjat, Ybl-díjat és egyéb számtalan elismerést kaptunk építészpartneremmel, Szendrő Péterrel.
Azóta tudom, ez volt életem csúcspontja.
A KÖZTI Tervező Intézet életem meghatározó közege. Másik ilyen a családom, a felcseperedő két lányom iskolai sorsa, jövőjük alakítása, a szeretetteljes otthon megteremtése és fenntartása volt.
Az alkotói lehetőségek óriási fejlődést biztosítottak számomra, amit kiegészített a Magyar Képző- és Iparművészeti Lektorátuson, valamint az Iparművészeti Vállalaton keresztül készített tervek, bútorok sora.
Az 1989-es rendszerváltás a KÖZTI életében is nagy változást hozott. A költözések, a létszámleépítések, a személyi konfliktusok és a kinyílt világ szétfeszítették körülöttem az addigi életlehetőségek zárt burkát, ezért 1993-ban, húsz év után közös megegyezéssel elhagytam alkotói otthonomat.
A soha nem tapasztalt önállóság, a vállalkozói világ készületlenül ért, de néhány keserves hónap után, végre visszatalálva önmagamhoz feleségemmel és néhány hűséges partneremmel, 1995-ben megalapítottuk a Szenes Design Stúdiót, és ezzel életemnek új szakasza vette kezdetét.
Az építkezés, a kapcsolatteremtés, a magunkra találás évei következtek. Eleinte a kórháztervezői tapasztalatok és a megszerzett elismerések biztosították a feladatokat (szekszárdi kórház, Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet), majd a fejlődő bankrendszer adott munkát (Postabank, MKB) és megélhetést.
A növekedő feladatokhoz már jelentős belsőépítész-irodává fejlődtünk.
Ekkor kivételes megbízásokhoz jutottunk, Gergely László kollégámmal megnyertük a MATÁV Központi Székházának tervezését (az építészek: Török Ferenc és Balázs Mihály), amiért számos elismerést (Az év belsőépítésze díj, Év Háza Díj) kaptunk. De ezekben az években pályázaton nyertük el és építettük meg Mányi István építész kollégámmal az Uránia Nemzeti Filmszínház és a Holokaust Dokumentációs Központ épületeit is, fejeztük be a Novotel Centrum Palace rekonstrukcióját és más egyéb iroda- és banképületét.
Az MKB Bank Rt. állandó megbízottjaként folyamatosan tervezhettük a bank arculatát és a bővülő fiókhálózatot, emellett az Accor szállodalánc elismerésének köszönhetően több hotelépületet tervezhettünk meg (Novotel Budapest Danube, Mercure Budapest Center stb.).
Az egyik feladat vonzotta a másikat, ezért 2002–2008 között számos szállodát terveztünk meg (pontosan nyolcat) a visegrádi Hiltontól az esztergomi Mária Valéria Hotelen keresztül a Lepencefürdőn tervezett hotelig, amelyek építése, befejezése a bekövetkezett világválság miatt sajnos abbamaradt.
A Szenes Design Stúdió 2000 utáni éveiben néhány külföldi magyar kulturális intézetet is megépített (Brüsszel, Prága, Moszkva), és kiemelkedő munkát jelentett a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház rekonstrukciója is (A Stúdió / Gáva Attila építész).
Munkásságom külön részét képezi a Műszaki Egyetem Lakóépület-tervezési Tanszékén eltöltött csaknem huszonöt év, ahol részt veszek a komplex tervezési feladatokban megjelenő belsőépítészeti szaktervezés oktatásában. A 2006-ban kapott tiszteletbeli tanári cím megerősített abban a hitemben és tevékenységemben, hogy fontos és lényeges az építészeti oktatás mellett a belsőépítészeti ismeretek elsajátítása, önálló tantárgyként. Bár az elmúlt évben sikerült az egyetem vezetésének segítségével önálló belsőépítész szakmérnöki szakot létrehoznunk, mégis a végső cél, hogy a belsőépítészeti tudást integráljuk az oktatási tanrendbe.
2010-ben óriási megtiszteltetést jelentett, hogy meghívást és felvételt nyertem a Magyar Művészeti Akadémia tagjai közé. Az MMA küldötteként 2011-től részt veszek az NKA Lapkiadói Kuratórium munkájában.
Az elmúlt években csökkenő számban ugyan, de jelentős irodaépületeket, székházakat terveztünk (Docler Irodaház, Kürt Irodaház, UNIX Logisztikai Központ, Olajterv Székház stb.), és jelenleg egyéb munkák mellett az Óbuda-Újlakkal együtt egy Dubai-ban épülő projekten dolgozunk.
[2012]
Életrajzi adatok
Budapest, 1946. augusztus 19.
Tanulmányok
1960–1964: József Attila Gimnázium, Budapest
1968–1972: Magyar Iparművészeti Főiskola, belsőépítész szak építésztervező művész diploma
Munkahelyek
1964–1968: Magyar Filmgyártó Vállalat (MAFILM), díszlettervező asszisztens, háttérfestő
1973−1993: Középülettervező Intézet (KÖZTI), stúdióvezető, vezető belsőépítész
1995–: Szenes Design Stúdió, stúdióvezető, tulajdonos
Oktatói tevékenység
1968−: Budapesti Műszaki Egyetem (BME), Lakóépület-tervezési Tanszék, oktató
Művészeti szervezeti tagság
1973–: Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége
Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete (MAOE)
Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ)
Magyar Építészkamara (MÉK), belsőépítész tagozat
Magyar Építészkamara Minősítő Szakmai Bizottság tagja
2004–: Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke
2010–2011: MMA társadalmi szervezet tagja
2011–: Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
Főbb építészeti és belsőépítészeti munkák
Hotelek, Vendéglátóhelyek
1976 Hilton Hotel (különtermek, tetőbár), Budapest
1978 BÁCSÉPSZER üdülő, Zalakaros
1982 KÖZTI-MÉLYÉPTERV vállalati üdülő, Balaton-Csopak
1989 „Fehér Bölény" Steak Haus vendéglő, Budapest
1993 Hotel Sződliget, Sződliget
1995-96 Postabank Rt. üdülő, Balatonfüred
1996-2000 SZÜV Rt.-Albacomp – 6 db Számítástechnikai üzlete, Budapest és vidék
1997-98 MKB Rt. Oktatási és vitorlásközpont, Balatonfüred
1999-2000 Hotel Európa Fit****, Hévíz
1999 Halászkert Vendéglő, Balatonfüred
2002 Novotel Budapest Centrum Palace****, Budapest
2002 Ybl Palota rekonstrukció, Budapest
2002 Degenfeld Kastélyszálló****, Tarcal
2006 Feind Borház, Balatonfőkajár
2006 Novotel Budapest Danube****, Budapest
2006 Cubanita Bár, Szentendre
2007 Mercure Budapest City Center****, Budapest
2007 Anna Grand Hotel****, Balatonfüred
2008 Hotel Európa Fittness (kialakítás), Hévíz
2008 Hotel Agro ***(koncepcióterv), Gyula
2008 MVM Szállásépület (tanulmányterv), Balatonfüred
2009 Novotel Székesfehérvár Fittness terem, Székesfehérvár
2009 Orient Apartmanház lakások (tanulmányterv), Budapest
2009 Allee Bevásárlóközpont Foudcourt, Budapest
2009 Legend's Sports Bar, Budapest
2009 Hotel Domina (tanulmányterv), Budapest
2009 Zichy Thermal Kastélyhotel*****, Lengyeltóti
2009 Visegrád – Lepence Spa Hotel (kiviteli terv), Lepencefürdő
2009 Hilton Hotel Visegrád*****, Visegrád
2010 Campanile Hotel (kiviteli terv), Budapest
2010 Mária Valéria Hotel (tanulmányterv), Esztergom
2012 Rizmajer Söröző, Budapest
2013 Privát panzió, Balatonfüred
2014-15 Best Western Plus Lakeside Hotel****, Székesfehérvár
2015 Code Zero Wine and Grill Bar, Budapest
2015 Boutique Hotel, (tanulmányterv), Budapest
2015 Clark Hotel (tanulmányterv), Budapest
2015 Ibis Style Budapest Duna és Metropol Hotel (tanulmányterv), Budapest
2015 Párizsi Udvar (tanulmányterv), Budapest
2015 Rizmajer Sörház, Budapest
2015 LotusTherme Hotel & Spa***** (tanulmányterv), Hévíz
2015 Feind Borház (engedélyezési terv), Balatonkenese
2016 Mercure Budapest City Center (tanulmányterv), Budapest
2016 Hilton Garden Inn Budapest (tanulmányterv), Budapest
2017 Petőfi Szálló, Szentes
2017 Pangea Ökocentrum, Nyíregyháza
2017 Hotel Balneo (tanulmányterv), Zsóry fürdő
2018 Tiszaújváros Termál Hotel, Tiszaújváros
2018 Colosseum Hotel, Mórahalom
2018 Szauna Központ Lupa-sziget, Budakalász
2018 Star City Hotel, Budapest
2020 Jégvilág étterem kialakítás, Nyíregyháza
2020 Tátika étterem, Badacsonytomaj
2021 Rizmajer Sörház (tervezés alatt), Budapest
Bankok, iroda- és lakóépületek
1988 Közlekedési Minisztérium rekonstrukció, Budapest
1989 ALUTRÖSZT Székház rekonstrukció, Budapest
1992-2000 Postabank fiókok 10 db, Budapesten és vidéken
1993 MINERALIMPEX Székház rekonstrukció, Budapest
1994 Pannoncentrum Áruház, Székesfehérvár
1995 Belváros-Lipótváros Önkormányzata Székház rekonstrukció, Budapest
1995-97 Magyar Építő Rt. Székház, Budapest
1996-2002 MKB fiókok 14 db, Budapesten és vidéken
1996 Porsche Bank Rt. első fiókja, Budapest
1996 MKB bankfiók, Miskolc
1998 MKB bankfiók, Budapest Türr István utca
1998-99 Helsinki Magyar Nagykövetség, Helsinki
1998-99 MATÁV Központi Irodaház, Budapest (Az Év Belsőépítésze díj)
1999 Postabank, Belsőépítészeti Arculati Kézikönyv
1999 SCA Hygiene Irodaház, Budapest
1999 Wella Stúdió (fodrász oktatás), Budapest
1999 MKB Belsőépítészeti Arculati Kézikönyv
2001 Filmlabor székház, Budapest
2002 MKB bankfiókok, MOM Park, Eger, Budafok
2002 Kordax üzlet, Budapest
2002 Bécsi Magyar Nagykövetség, Bécs
2003 Citroën Autószalon, Budapest
2003 Általános Értékforgalmi Bank Székház, Budapest
2005 MKB bankfiókok, Heves, Hódmezővásárhely, Szentendre, Budapest
2005 MKB Székház Bálterem átalakítás, Budapest
2005 MKB Székház, Budapest Lőportár utca
2006 MKB bankfiók, Budapest Újpest/Stop-Shop, Zalaegerszeg, Balassagyarmat, Miskolc Plaza, Eger, Kazincbarcika
2006 MKB Központi Székház Budapest, bankfiókok: Budapest: Duna utca, Szt. István tér, Türr István utca
2007 Bécsi Magyar Nagykövetség, Bécs
2007 MKB bankfiókok: Kalocsa, Dunakeszi
2008 MKB bankfiókok: Paks, Szigetszentmiklós, Csepel
2008 Kürt Zrt. Székház
2009 Orient Apartman lakások, Budapest
2009 RiverPark Irodaház, Budapest
2009 Docler Irodaház, Budapest
2009 MKB bankfiókok: Sopron, Balatonfüred, Budapest -Türr István utca, -Dévai utca
2009 Allee Üzletközpont: közlekedők, Food Court, Gilda Mac Allee, Budapest
2010 MKB bankfiókok: Miskolc, MOM Park Budapest
2011 MKB bankfiókok: Mosonmagyaróvár, Balatonfüred, Szeged
2011 OLAJTERV Székház felújítás, Budapest
2011 Alsónémedi Takarékszövetkezet irodák, Budapest
2011 Gilda Fitness: Savoya Park, Fitness Flórián, Budapest
2012 MKB Vezérigazgató-helyettesi irodák, Budapest
2012 Tesco: oktatóterem, tárgyalók és vizesblokkok, vezérigazgatói iroda és boardroom, Budaörs
2013 MKB bankfiókok felújítás: Balassagyarmat, Dunakeszi, Paks, Szentendre
2013 MKB bankfiók és Központi Székház, Budapest
2013 Dubai Reptés Business Lounge, Dubai
2013 IP Systems Kft. iroda, Budapest Globe Irodaház
2014 Scania Hungária Kft. tárgyaló kialakítás, Budapest
2014 MKB bankfiók felújítás: Orosháza, Budapest -Hercegprímás utca -Alagút utca
2015 Gilda Fitness felújítás: Budapest -Flórián Üzletközpont -Allee Üzletközpont -River Estate Üzletközpont
2015 MNB Villa (tanulmányterv), Budapest
2015 Szerencsejáték Vezetői board (tanulmányterv), Budapest
2015 Nobilis Zrt. bemutatóterem, Mátészalka
2016 Health Value Services Zrt. iroda, Budapest
2016 CPI Hungary Kft. Irodaház előcsarnok, Budapest
2017 Ringier Hungary Kft. iroda, Budapest
2017 Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft., Lakitelek
2017 East West Business Center, Budapest
2017 EuroPark (Shop Mall), Budapest
2017 EHK Ingatlanhasznosítő és Tanácsadó Kft. Loft iroda, Budapest
2017 DENSO Gyártó Magyarország Kft., Székesfehérvár
2018 MKB bankfiók, Budapest Türr István utca
2018 Profession, hu Kft, Budapest
2018 Tisza Lajos Irodaház Balassi Bálin utca 1-5. szám alatti épület felújítása, Budapest
Színházak, múzeumok
1977 Filmmúzeum rekonstrukció, Budapest
1988 Petőfi Színház rekonstrukció, Veszprém (Ybl-díj)
1989 I. Nemzeti Színház pályázat, Budapest (1. díj)
1990 Kodály Zoltán Emlékmúzeum és Archívum, Budapest
1993 Uránia mozi rekonstrukció, Budapest
1998 Közlekedési Múzeum, Budapest
2001 Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
2002 Uránia Nemzeti Filmszínház, Budapest (Europa Nostra díj)
2004 Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény, Budapest (Pro Architectura és Építészeti Nívódíj)
2004 Magyar Kulturális Intézet, Brüsszel
2004 Magyar Kulturális Intézet, Prága
2006 Magyar Tudományos Akadémia, Budapest Úri utca
2006 Szépművészeti Múzeum Shop, Budapest
2006 Magyar Kulturális Intézet, Moszkva
2006 Természettudományi Múzeum, Budapest
2016 Eiffel Műhelyház -Magyar Állami Operaház és Erkel Színház műhelyháza és próbacentruma, Budapest
2017 Budapest Bábszínház
2017 Szentesi Tóth József Színház, Szentes
2020 Uránia Nemzeti Filmszínház felújítás, Budapest
Művelődési és oktatási intézmények
1975 Belvárosi Ifjúsági Ház, Budapest (Állami Ifjúsági nívódíj)
1980 Bástya utcai Óvoda és Tornaterem, Budapest
1983 Veres Pálné Gimnázium rekonstrukció, Budapest
1985 Szakmunkásképző Középiskola (10 tantermes), Tapolca
1988 Oladi Nevelési Központ, Általános- és Középiskola, Szombathely
2005 Budapesti Műszaki Főiskola, Budapest
2006 Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár fiókja, Budapest Pesti út
2009 Nyíregyházi Polgármesteri Hivatal, Nyíregyháza
2010 Budapesti Corvinus Egyetem Könyvtár, Budapest
2011 Magyar Tudományos Akadémia Elnökség, Budapest
2012 Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia Díszterem, Budapest
2013 Magyar Tudományos Akadémia Főtitkárság, Budapest
2016 International British School, Budapest
2016, 2017, 2018 Goethe-Instut Könyvtár, Budapest
2016 Nemzeti Művelődési Intézet, Lakitelek
2017 Szabó Ervin Könyvtár új épület, Budapest
2018 Planetárium, Budapest
2019 Debrecen Régi Városháza felújítása, Inkubátorház
2020 Szabó Ervin Könyvtár fiókkönyvtára, Budapest Keveháza utca
2020 Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar felújítás
2021 Budapesti Művelődési Központ felújítás (tervezés alatt)
Egészségügyi létesítmények
1977 Állami Gyógyfürdőkórház, Parád
1986 SOTE Ér- és Szívsebészeti Klinika Új Műtőtömb, Budapest
1988 Róbert Károly krt-i Kórház Belgyógyászati pavilon, Budapest
1990 SOTE 410 ágyas klinikai tömb, Szeged
1993 Bugát Pál Megyei Kórház, Gyöngyös
1996 Országos Kardiológiai Intézet Gyermekkardiológia, Budapest
2005 Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet, Budapest
2006 Tolna Megyei Önkormányzat Balassa János Kórház, Szekszárd
2012 XXIII. János Szeretetotthon, Lékai László Szeretetotthona
2013 Tolna Megyei Önkormányzat Balassa János Kórház, Szekszárd
2014 Szent György Kórház, DT, D, H épületek, Székesfehérvár
2014 Sántha Kálmán Mentális Egészségközpont, Pszichiátriai tömp, Nagykálló
2017 Budai Irgalmasrendi Kórház, Budapest
2018 Állami Egészségügyi Ellátó Központ, Budapest
Egyéni és csoportos kiállítások
1974 Budapest Főváros Tanácsa Bemutatóterem, belsőépítészeti kiállítás
Nemzetközi Belsőépítészeti Kiállítás, Tbiliszi (Azerbajdzsán), Jablonec (Csehszlovákia)
1975 Jubileumi Iparművészeti Kiállítás, Műcsarnok, Budapest
1977 Iparművészeti Vándorkiállítás, Magyarország
1980 ARTEX (Iparművészeti Vállalat nemzetközi irodája, Budapest) Nemzetközi Iparművészeti Kiállítás, Köln, Németország
„Belsőépítészet 1970−1980" című kiállítás résztvevője és tervezője, Budapest
„A kéz intelligenciája" című kiállítás, Műcsarnok, Budapest
Hungexpo kiállítások résztvevője és tervezője, Csehszlovákia
1980-1982 Kisiparosok Országos Szövetsége (KIOSZ), kiállítások a Budapesti Nemzetközi Vásáron (BNV), résztvevő és tervező, Budapest
1981 önálló kiállítás, Képcsarnok Vállalat kiállítóterme, Szeged
1985 Iparművészeti Kiállítás, Műcsarnok, Budapest
1986 IDEA Iparművészeti Vállalat kiállítása, Vigadó Galéria, Budapest
1996−1998 Közlekedési Múzeum, Budapest, Kiállítás I-III.
2008 Belsőépítészet tükre, Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége által rendezett kiállítás, Nemzeti Táncszínház, Budapest, csoportos kiállítás
2009 Szenes Design Stúdió kiállítása a Magyar Építőművészek Szövetségének székházában, Budapest
2011 Construma, Magyar Építészkamara standja, tervező és kiállító
Adatkezelési tájékoztatóSütitájékoztató